A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

علی نیاکانی

علی نیاکانی

* علی نیاکانی عزیز در تقابل با زنده یاد حمید امینی خواه ......... بندرانزلی - مهر ماه ۱۳۵۲

==========================

 

 نمایی زیبا و بیادماندنی از تقابل دو فرزند شایسته ای ایران در چهار چوب رقابتهای لیگ سراسری جام تخت جمشید ... گوش راست توانای ملوان بندرانزلی , نام آوری را از همان نخستین دوره جام آغاز کرد و تا اخرین دوره نیز  ادامه داد . علی نیاکانی با ان سرعت مثالزدنی ,  هرگاه که بمیدان آمد حلال مشکلات ملوانان بود . از جمله این موارد , حضور موثر  او مقابل عقاب  در هفته ی یازدهم جام اول تخت جمشید می باشد .

 از انجا که  ملوان نخستین فصل حضور در جمع تیم های رده ی اول لیگ ایران تجربه میکرد و عقاب نیز یک تیم پر ستاره و بالانشین بود  اغلب کارشناسان , یک برد خارج از خانه را برای عقاب متصور بودند و بر حسب پیش بینی  عقاب در دقیقه ۱۷ به گل  دست یافت ... اما در نیمه دوم شرایط تغییر کرد .

  حضور علی نیاکانی که از دقیقه ۵۷ جایگزین عزیز اسپندار شد , شرایط را تغییر داد و ملوانان را , حاکم بر توپ و میدان کرد . نیکانی که در گوش راست جای گرفته بود بارها و بارها از مدافع ملیپوش عقاب ( مهدی لواسانی ) عبور کرد و دروازه عقاب را تهدید کرد آنگونه که  سرانجام ,  ملوانان به گل مساوی دست یافتند .

   این مسابقه که در پایان با تساوی یک بر یک پایان یافت , موجب شد تا  جایگاه علی نیاکانی در ترکیب ملوانان ثابت گردد . او در نیمفصل دوم جام اول , هر روز بهتر از روز قبل بود تا آنجا که در پایان فصل , بعنوان یکی از بهترین ها مهاجمان ایران معرفی شد . نمایش موفق  علی نیاکانی بمدت ۶ فصل متوالی ,  تا واپسین روزهای جام تخت جمشید ادامه یافت .