A+ R A-

تبلیغات

رجیران

ناصر حجازی

ناصر حجازی

 

 

روحت شاد ناصر حجازی عزیز .....  

روحت شاد ناصر حجازی عزیز ....  

روحت شاد ناصر حجازی عزیز ....

 

 

  ناصر حجازی متولد ۲۳ آذرماه  ۱۳۲۸  تهران بود . پدری وی زاده شهر تبریز  و در تهران  آژانس املاک داشت . تحصیلات ابتدایی را در دبستان هخامنش و دورهٔ دبیرستان را در دبیرستانهای سهند و سینا و شرق گذراند . سال ۱۳۵۰ به مدرسهٔ عالی ترجمه رفت  و در سال ۱۳۵۶  با مدرک کارشناسی , فارغ التحصیل شد .

  در ابتدا رشتهٔ ورزشی  ناصر حجازی عزیز  بسکتبال بود و برای چند سال بویژه در دوران تحصیل در  دبیرستان ابومسلم , بسکتبال بازی کرد. اما حضور وی در رشتهٔ فوتبال , کاملاً اتفاقی بود.

  او فوتبال باشگاهی را با تیم نادر آغاز کرد . مقابل آرارات در مسابقات باشگاه های تهران  چنان  ظاهر شد که برای نخستین بار تصویرش روی جلد کیهان ورزشی منتشر شد ... همان سال تیم جوانان ایران با مربیگری رایکوف قصد داشت در مسابقات جوانان آسیا حضور یابد و ناصر یکی از مدعوین اردوی تیم جوانان بود . اما در نهایت بجهت شرایط سنی از  اعزام به مسابقات بازماند . با نظر مثبت رایکوف در اواخر سال ۱۳۴۸ به تیم فوتبال تاج پیوست و چند ماه بعد  در فروردین سال ۴۹ با  تاج , فاتح   جام باشگاه های آسیا  شد . او تا سال ۱۳۵۴ با تاج , روزهای با شکوهی را سپری کرد که از ان جمله میتوان به فتح جام تخت جمشید . جام منطقه ای , جام باشگاه های تهران و .... اشاره کرد .

  رایکوف او را به تیم ملی بزرگسالان دعوت  کرد و او را جایگزین عزیز اصلی کرد ....... او بارها پای ناصر که در ابتدای راه بود  ایستاد تا سرانجام به یک دروازه بان مطمئن تبدیل شد . مهمترین روز درخشش ناصر حجازی را میتوان در مسابقه رفت  مقابل کره شمالی ( سه گانه انتخابی المپیک مونیخ ) جستجو کرد که در پیونگ یانگ , معجزه وار بارها و بارها مانع از فرو ریختن دروازه تیم ملی شد .   

 

ناصر حجازی

* ناصرحجازی عزیز .................    زمین شماره ۲ امجدیه - زمستان ۱۳۵۰

عکاس : استاد علی کاوه ( دنیای ورزش ) 

========================

 

  سپس در پایان سال ۱۳۵۴ به باشگاه شاهین ( شهباز ) پیوست و تا اواخر سال ۱۳۵۹ عضوی از باشگاه شاهین باقی ماند . در همین دوران ناصر عزیز , حضور در بازیهای المپیک و جام جهانی فوتبال را تجربه کرد که بهترین دوران فعالیت حرفه ای ناصر در مقام یک بازیکن ملی می باشد انگونه که  پس از جام جهانی ۱۹۷۸  صحبت از پیوستن اش به باشگاه بزرگ و مشهور جزیره ( منچستر یونایتد ) بمیان آمد  اما این انتقال غرور آفرین ,  هرگز محقق نشد .

  فصل ۱۳۶۰ بار دیکر به جمع آبی های محبوب پیوست و تا پایان دوران بازیگری , یک آبیپوش باقی ماند . او صاحب یک رکورد بیادماندنی در دربی تهران می باشد . ناصر حجازی نخستین بار در سال ۱۳۴۹ و اخرین بار ۱۳۶۵ (حضور در شهر آورد سرخابی تهران را تجربه کرده است که صاحب یک رکورد دست نیافتنی ۱۶ ساله  می باشد .   ناصر عزیز سرانجام  کفشهایش را  در ۳۷ سالگی آویخت و به حرفه ی مربیگری روی آورد .... 

 ابتدا به حضور در فوتبال بنگلادش با تیم فوتبال باشگاه محمدان ( ۳ فصل ) که نقطه اوج این دوره , پیروزی دور از انتظار محمدان مقابل نماینده ی ایران " پرسپولیس " بود و سپس بازگشت به ایران در سال ۱۳۷۰ و پذیرش هدایت تیم فوتبال بانک تجارت ....

 ناصر حجازی

 * ناصر حجازی , نامی که پیوندی ابدی با فوتبال ایران دارد ....     امجدیه - پاییز ۱۳۶۲ ( ۱۹۸۳ )

============================