A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

غلامحسین مظلومی

غلامحسین مظلومی

* زنده یاد علامحسین مظلومی و عبور توپ از والری شاویکو ........ ورزشگاه آزادی - تیر ماه ۱۳۵۵

============================

 

 مهاجم بزرگ تاریخ فوتبال ما , ستاره درخشان باشگاه تاج ( استقلال ) , زنده یاد غلامحسین مظلومی در بهترین دوران فوتبال خویش ( ۱۳۵۵ - ۱۳۵۲ ) , قادر بود به اسانی از هر سازمان دفاعی عبور کند و هر مدافعی را , از سر راه خویش بردارد . غلامحسین مظلومی که تبحرش روی ضربه های سر , زبانزد خاص و عام بود , در این دوره زمانی به چنان مرحله ی از شکوفایی و تکاملی دست یافته بود که اغلب مدافعان  سختگیر اروپایی نیز از مهارش روی زمین عاجز بودند .

   غلامحسین مظلومی که حضور در تیمهای ملی " جوانان و بزرگسالان " را در کارنامه  دارد با آغاز رقابتهای جام تخت جمشید در تیر ماه ۱۳۵۲ بیکباره فرا تر از  انتظارات دروازه رقبا را میگشود انگونه که در همان فصل , آقای گل باشگاه های ایران شد . افتخاری ارزشمند که ان را در فصل بعد  بصورت مشترک تجدید کرد و بجز ان در بازیهای آسیایی تهران نیز بهترین گلزن تیم ایران بود و تنها با اختلاف یک گل , در جایگاه  دوم بهترین گلزنان قرار گرفت . 

 سال بعد تیم ملی را در مسیر رقابتهای انتخابی المپیک مونترال یاری داد و فصل بعد , مجدد در صدر گلزنان باشگاه های ایران ایستاد و رکورد بهترین گلزن جام تخت جمشید را از ان خود کرد اما شاید مهمترین گل تاریخ فوتبال غلامحسین مظلومی در رقابتهای المپیک ۱۹۷۶ مونترال ثبت شد که با تک گل ارزشمند او , ایران برد مقابل کوبا را در یک مسابقه رسمی , تجربه کرد . 

 

غلامحسین مظلومی

 

* غلامحسین مظلومی ,  بسیار  بالاتر از مدافعان اسرائیل ......           فینال بازیهای آسیایی ۱۹۷۴

=========================== 

 

  گلزنی اما تنها هنر غلامحسین عزیز نبود . حضور موثر اش میتوانست ساختار  منظم هر خط دفاعی را  بر هم زده و دروازه ی حریفان را بشدت متزلزل سازد . حضورموثر او در محوطه جریمه , اغلب با یک پاس گل و یا  خلق یک موقعیت  همراه بود . در همان المپیک تابستانی پرواز تماشایی او سبب شد تا ژان توماژوفسکی بزرگ نتواند توپ  ارسال بلند حسن نظری را مهار کند تا , گل اول تیم ایران با ضربه ی علی پروین , درون دروازه لهستان بروید .