A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

محمدرضا خلعتبری

محمدرضا خلعتبری

* زنده یاد محمدرضا خلعتبری عزیز ...................      ورزشگاه امجدیه - بهار ۱۳۵۴

========================

 

 هافبک توانای و خوش اخلاق فوتبال ایران و باشگاه های گارد , پرسپولیس و اکباتان با شایستگی های فراوان و افتخارات متعدد ........... محمد رضا خلعتبری از شاگردان استاد فقید پرویز دهداری بود که با تیم فوتبال گارد ( لشگر یکم گارد ) به فوتبال ما معرفی شد . او  از اعضای همان تیم نوظهور گارد بود که در فصل ۱۳۴۸  باشگاه های تهران , حضوری موفق را تجربه کرد . این موفقیت  در سالهای ۱۳۴۹ , ۱۳۵۰ و ۱۳۵۱ نیز تکرار شد تا باشگاه های متول پایتخت در اندیشه جذب بازیکنان گارد باشند .

 خرداد ماه ۱۳۵۲ , به تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس پیوست که آنروزها با  جوانگرایی  قصد داشت   , توان خط هافبک اش را دو چندان سازد . اما حضور در یک جمع پر ستاره , کاری بس دشوار بود چرا که تفاوتی چشمگیر میان خوب و ثابت بودن در گارد و فیکس شدن در پرسپولیس محبوب و مردمی بود . بنابر این در ابتدای حضور در اردوی سرخ چندان موفق نبود  . اما  بیکباره شرایط برای او تغییر کرد . حضور موفق  در مسابقه ی دور برگشت جام اول تخت جمشید برابر صنعت نفت , همان فرصتی بود که او مدتها انتظار ان را میکشید . ان روز خلعتبری از سوی هفته نامه ی دنیای ورزش , بعنوان چهره برگزیده هفته  انتخاب شد و سئس دو هفته ی بعد , نخستین قهرمانی اش را با سرخپوشان تجربه کرد .

 

محمدرضا خلعتبری

* محمدرضا خلعتبری عزیز و پرسپولیس .......    فاتح نخستین دوره  جام تخت جمشید - دی ماه ۱۳۵۲

در ابتدا , حضور در یک جمع پر ستاره که همگی   تجربه بازی در تیم ملی را دارند , بسیار دشوار بود 

============================

 

  از آن پس اما جای خویش را میان سرخپوشان پیدا کرد و برای چهار فصل متوالی , عضو موثر و پرتلاش از مجموعه  پرسپولیس شد . در این دوره او به  اوج دوران فوتبال خود رسید و به افتخارات متعدد نیز دست یافت  . خلعتبری دو بار با سرخپوشان , جام تخت جمشید را بالای سر برد و دو بار نیز نائب قهرمان شد که بی تردید آماری بسیار خوب و درخشان است . او سپس در فصل ۱۳۵۶ به تیم فوتبال تازه شکل گرفته اکباتان پیوست تا آغازگر فصلی نوین در کارنامه ی فوتبالی اش باشد .

  خلعتبری عضوی از نخستین تیم فوتبال باشگاه اکباتان بود که قصد داشت تا با کسب موفقیت در مسابقات  زیر گروه جام تخت جمشید به دسته اول صعود کند . کاپیتان خلعتبری فوتبالش را سرانجام با همان اکباتان به پایان برد و پس از ان به مربیگری روی آورد . یاد و خاطره ی  محمدرضا خلعتبری عزیز را گرامی میداریم .