A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

دربی ۱۶

شهرآورد تهران ۱۶جاودانه ها : حاج رحیمی پور , ابراهیم آشتیانی و غلامحسین مظلومی .... دربی ۱۶ - جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۵۴

===============================

 

  نامهایی فراموش ناشدنی در تاریخ شهر آورد تهران " اسماعیل حاج رحیمی پور " زننده ی دو گل و ستاره ی تعیین کننده در دو شهر آورد ( ۱۵ و ۱۷ ) ... حاج رحیمی پور عزیز از آن دست بازیکنانی می باشد که قادر بود بنا به شرایط , در هر سه پست ( مهاجم - مدافع - هافبک ) بمیدان رود . اما تخصص حاجی ,  بجهت برخورداری از فاکتور سرعت , بازی در کناره ها بود . یک استعداد کم نظیر , که فوتبال ملی نتوانست آنگونه که باید از ویژه گی های او بهره مند گردد . در ان روز , کادر فنی سرخپوشان او را در دفاع راست گمارده بود و او در شرح وظایف خویش موفق بود  .

  زنده یاد " ابراهیم آشتیانی " که برای نخستین بار در شهر اورد  بازوبند را بر بازوی خویش می دید , به پست دفاع میانی منتقل شده بود . او که در سالهای .واپسین دوران بازیگری بود , کمتر نشانی از ان ابراهیم آشتیانی پر تحرک سالهای دهه ۴۰ و ابتدای دهه ۵۰ را با خود بهمراه داشت . آشتیانی تنها یک دربی دیگر را تجربه نمود و سپس برای همیشه از فوتبال باشگاهی ایران دور شد . اما در پایان فصل مذکور , کاپیتان شایسته و مهربان سرخپوشان , تیمش را مجدد قهرمان لیگ سراسری ایران کرد . 

 زنده یاد " غلامحسین مظلومی " آس بزرگ فوتبال ایران در دهه ۵۰ شمسی و مهاجم فرصت طلب تاج در بهترین دوران فوتبال خویش بود ... او در ۲۶ سالگی هم صاحب نیروی جوانی بود و از سوی دیگر به ان میزان از تجربه دست یافته بود که از حداقل فرصت ها , گلهایی ارزشمند بسازد . در روزی که در اغلب دقایق سرخپوشان یکپارچه حمله بودند , غلامحسین مظلومی عزیز , از روی دو توپ , دو گل ساخت تا آبی بر اتش حمله های پردامنه پرسپولیس باشد . بی تردید او برگ برنده آبی ها دردربی بیادماندنی و خاطره انگیز , شانزدهم بود .