A+ R A-

تبلیغات

رجیران

صفر ایرانپاک و چاپ یک تصویر صفر ایرانپاک و چاپ یک تصویر

صفر ایرانپاک

 

  صفر ایرانپاک و چاپ یک تصویر ....

  یک حادثه و متعاقب ان یک رویداد " انتشار یک عکس "   شادی علاقمندان پرسپولیس را , پس از کسب نخستین عنوان قهرمانی باشگاه های ایران , بدست فراموشی سپرد  و در مقابل  اضطراب بی پایان را ,  جایگزین  آن ساخت ...... پرسپولیس که در نخستین سالهای فعالیت , مدام  بر شمار علاقمندان و هوادارانش افزوده می شد  بیکباره با مقوله هولناک , از هم گسستگی میان ارکان اصلی  ( ستارکان ) با مدیران باشگاه مواجه شد .  چهار چهره  محبوب روز فوتبال ایران ,  در گفتگو با مدیر باشگاه , او را ازتصمیم شان , مبتنی بر جدایی یا واژه مرسوم ان روزگار " استعفاء " آگاه ساختند  .... آن چهار تن عبارت بودند از :

 

1 ) علی پروین      (  مردسال فوتبال ایران )

2 ) صفر ایرانپاک  ( بهترین گلزن باشگاه های ایران )

3 ) ابراهیم اشتیانی ( مرد سال فوتبال سال قبل )

4 )  اصغر ادیبی   ( هافبک ارزنده و یادگار از باشگاه شاهین ) 

 

 

----------------------------------------------

*  تصویر :

نشریه            :   هفته نامه جوانان امروز ( به سردبیری استاد رجب علی اعتمادی ) 

موضوع         :  تبلیغ موتور سیکلت با محوریت یک ورزشکار محبوب , بهمراه یک ستاره سینمای تجاری

تاریخ            :  دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه 1351

--------------------------------------------------------

 

 

  رویداد مذکور و پیامد های ان, میان جامعه  , چنان عمیق بود که به سرعت نقل زبانها و سر خط تمام مطبوعات وقت ( حتی نشریه باشگاه رقیب - تاج ورزشی )  را به خود اختصاص داد آن هم با تیتری بس درشت ....  این موضوع چگونه شکل گرفت , گسترش یافت , و اشکال در کجا بود و سرانجام آنکه چرا سرنوشت محبوبترین کلوپ ورزشی ایران را به شدت مورد تهدید قرارگرفته بود !!!

 

  جهت بررسی  , می بایست به تنها منابع مبسق آنروزها  (  صفحات نشریات و مطبوعات وقت )  رجوع نمود و با مطالعه انها , کلیات موضوع را دریافت کرد ....  انچه که روشن است ,   , با گذشت چند روز از انتشار تصویر مذکور , باشگاه پرسپولیس و مهاجم ان صفر ایرانپاک  با دو مشکل عمده مواجه شده اند :  

 

1 - دلخوری و دیدگاه سنتی گروهی از هواداران باشگاه پرسپولیس

2 - نقض قانون ورزش آماتور و محرومیت از فوتبال ملی و باشگاهی برای صفر ایرانپاک

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 * گزارش نشریه سپید و سیاه 6 اردیبهشت 1351

منحل شدن باشگاه خوب و محبوب دارایی و متفرق شدن بچه های این باشگاه میتواند تجربه عبرت اندوزی برای فوتبالیستهای عزیز ما باشد مگر جلال طالبی که در تیم دارایی غوغا میکرد , و جندین بار باشگاههای اروپایی خواهان انتقال او شده بودند , با انحلال باشگاه دارایی , سیر نزولی طی نکرد ؟ مگر فوتبالیستهای خوب دارایی بر اثر پراکندگی بفراموشی سپرده نشدند ؟ و یا   ایجاد تفرقه میان دیگر تیمهای باشگاهی , موجب کاهش شهرت بازیکنان نشد ؟ اما در مقابل چون بازیکنان تیم شاهین , پس از انحلال باشگاه مذکور هر کدام به عضویت تیمی در نیامدند و از یکدیگر دور نشدند , همچنان محبوبیت خود را حفظ نمودند آنگونه که امروز پرسپولیس محبوب ترین تیم ایران است .

 

ماجرا از چه قرار بود ؟

  چندی پیش در مجله جوانان , یک عکس رنگی از صفر ایرانپاک و مهناز ستاره سینما ,  بصورت پوستر رنگی و چهار صفحه ای , چاپ شد و از عکس آن دو بصورت غیر مستقیم ,  برای یک موتورسیکلت استفاده تبلیغاتی بعمل امد و این توهم برای برخی ایجاد شد که شاید ایرانپاک و مهناز در قبال دریافت وجه , حاضر شده اند این عکس را با یکدیگر بیاندازند  چنانچه اگر دریافت وجه صحت داشته باشد برای صفر ایرانپاک مشکلاتی فراهم خواهد شد . چرا که مقررات فوتبال آماتور , چنین اجازه ای را به فوتبالیست نمیدهد و ....

 سپس در جلسه دادگاه تخلف ایرانپاک محرز نشد و از سوی دیگر روشن شد که هنرپیشه مذکور نیز از بابت عکس مورد نظر , پولی دریافت نکرده و بدون چشم داشت مادی , همراه با  صفر ایرانپاک در  عکس مورد اشاره , حضور یافته است . سپس کمیته ملی المپیک نیز , طی یک جلسه رسمی با حضور ارشدترین مقام ( غلامرضا پهلوی )  موضوع را , مورد بررسی قرار داد و نتیجه جلسه مذکور نیز  بی گناهی صفر ایرانپاک بود .

 سپس مدیر باشگاه پرسپولیس , علی عبده در واکنش مستقیم , به  ایرانپاک تذکر داد که , عکسهایی را که جنبه تبلیغاتی دارد , در اختیار روزنامه ها قرار ندهد . اما ایرانپاک به سخن عبده بی توجهی کرد و همین گفتگو باعث شد عبده به گوش ایرانپاک سیلی بنوازد . تندی و تشدد عبده برای ایرانپاک و دوستان هم باشگاهی اش ( آشتیانی - ادیبی و پروین ) قابل تحمل نبود از این رو فوتبالیستهای مورد نظر تصمیم گرفته اند , از باشگاه پرسپولیس استعفا کنند .

 

 * همگی بد کردند .....

تشدد ایرانپاک در برابر عبده , قابل پیش بینی بود اصولا خوزستانی ها همانقدر که  پر محبت و رئوف هستند تحملشان در برابر اعمال خشونت کم است و ایرانپاک نتوانست تذکر جدی و احیانا خشونت بار علی عبده را , تحمل کند . بهمین سبب در مقام پاسخگویی بر آمد و علی عبده که سالهای سال است در زمینه مختلف ورزشی یک فرد قاطع بشمار می اید  , از حرفهای ایرانپاک بر آشفت و به گوش اوسیلی نواخت . تا اینجای کار علی عبدو و صفر ایرانپاک , هر دو مقصرند . ایرانپاک می بایست احترام پیشکسوت بودن علی عبده را نگه میداشت و علی عبده هم احترام بازیکن موفق باشگاه را ... اما پروین , اشتیانی و ادیبی نیز راه درستی نرفته  که موضوع استعفا را به میان کشیده اند ..  آنها بجای اینکه استعفا کنند , می بایست با میانجی گری و وساطت , سوء تفاهم ها را بر طرف می ساختند و عبده و ایرانپاک را اشتی میدادند و این موضوع هر چه زودتر فیصله می یافت و هرگز چنین به درازا نمی کشید .

 پرسپولیس تنها به علی عبده متعلق نیست , بلکه به هزاران هزار نفری تعلق دارد که جهت تماشای بازیهای آن , به ورزشگاهها هجوم می آورند .  برای گرامی داشتن تماشاگر طرفدار پرسپولیس هم که شده چهار بازیکن مستعفی  باید  جهت رفع این ناراحتی و اضطراب اقدام میکردند .

 

 

* سیلی محبت , نه اهانت ....  

علی عبده , یک مرد تند خو , اما بسیار رئوف است . این مرد هنگام پیروزی تیمش از شدت شوق و هیجان , به گریه می افتد و اعضاء تیمش را بوسه باران میکند   .    

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                           ادامه دارد ....... 

صفر ایرانپاک

 

صفر ایرانپاک و علی عبده

 

 

 

صفر ایرانپاک و علی عبده