A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

استقلال و راه آهن ۱۳۶۶

 

استقلال و راه آهن ۱۳۶۶

--------------------------

--------------------------

نمایی زیبا با حضور خلیل جعفری و مجید نامجو مطلق ....  باشگاه های تهران ( بزرگداشت هفدهم شهریور )  هفته هشتم - تیر ماه ۱۳۶۶

 

  سه شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۶۶ , ورزشگاه امجدیه تهران پذیرای هجده هزار هوادار مشتاق فوتبال بود .... با توجه به جدول رده بندی  و نتایج  پیشین  , اغلب گمانه زنی  روی برد استقلال متمرکز بود . پیش بینی که به نظر منطقی نیز می آمد . اما یکروز قبل از مسابقه , ابی ها مدافع ارزنده و توانمند شان " محمدرضا شکورزاده " را به علت سفر به خارج از دست دادند تا برای پر کردن جای او , علی شوری را از حمله به دفاع چپ منتقل سازند در حالی که  یک مدافع جوان و با انگیزه ای بنام صادق ورمزیار  روی نیمکت ذخیره ها حاضر اماده , مترصد حضور در زمین بود . 

  استقلال با گماردن دو مهاجم توانمند در بازی هوایی " غلام فتح ابادی و پرویز مظلومی " نیاز مند نفوذ و تغذیه شدن با ارسالهای بلند از جناحین بود و چنانچه کارها بر طبق برنانه پیش میرفت و شوری میتوانست با  تغذیه جعفر مختاری فر و ارسال روی دروازه , تیمش را  از قدرت سرزنی دو مهاجم شان بهرهمند سازد , شاید نتیجه نهایی ,  بهتر از ان چیزی بود که در پایان ثبت شد . اما دفاع چپ استقلال , نتوانست از عهده وظایف اش   در پست جدید بر آید و سرانجام در همان نیمه نخست جای خود را به صادق ورمزیار با انگیزه داد .  این تعویض و تعویض های دیگر ,اگر چه در جریان مسابقه تاثیر گذار بود اما , هرگز نتوانست آن سیمای موفق استقلال را نمایان سازد . 

 

 در آن سوی میدان , راه آهن با ارائه یک بازی فیزیکی و در گیر شوند اما , بدور از ضد فوتبال , همه ی پیش بینی ها را نقش بر آب کرد و اینگونه بود که , پس از سالها , دگر بار ان سیمای گریه سیاه تیمهای بزرگ بودن را , بنمایش گذاشت .

 بهترین بازیکن میدان برای استقلال , هافبک ارزنده و خلاق فوتبال ایران مجید نامجو مطلق بود که بعنوان یار آزاد , در تمامی نقاط زمین حضور داشت و سپس اصغر رضایی و در تیم راه اهن نیز محمد امان راده هافبک پرتلاش و رضا عباسی  بازیکن کهنه کار , موفق تر از سایرین بودند . این مسابقه , علیرغم تلاش دو تیم ,  با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت . مهمترین حادثه را در دقیقه ۶۰ , مدافع پیش تاخته استقلال اصغر رضایی رقم زد که روی یک ضربه کاشته , توپ را با ضربه  سری  پر قدرت , به تیرک عمودی دروازه راه اهن کوبید . ابی ها محبوب , یکبار دیگر  در دقیقه ۸۷ توسط مهاجم جوان و تازه بمیدان امده " محسن گروسی " صاحب  موقعیت گل شدند که   ........