A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

پرسپولیس ۱۳۶۲

پرسپولیس

* عزیزان از راست :  بهروز سلطانی و ناصر محمدخانی ..............            رختکن ورزشگاه آزادی - پاییز ۱۳۶۲

=================================

 

    ابتدای دهه ۶۰ شمسی , سرخپوشان محبوب پایتخت   , با جذب تعدادی از چهره های  جوان و مستعد , در حال باز سازی و تغییر نسل بودند . جذب دروازه بان بلند بالای باشگاه کیان " بهروز سلطانی " و مهاجم توانا و گلزن راه آهن " ناصر محمد خانی , که هر دو در فصل ۱۳۶۱ صورت گرفت نیز  در همین راستا بود .

    بهروز سلطانی دروازه بان بلند بالای فوتبال ایران که سابقه ی حضور در دسته دوم بوندسلیگا را نیز دارد , بمدت ۸ فصل متوالی , مسئول حراست از دروازه ی سرخپوشان بود و در این مدت طولانی , به افتخارات متعدد از جمله :  جام حذفی ایران و جام باشگاه های تهران  دست یافت . او سپس به باشگاه دارایی تهران پیوست ...  بهروز سلطانی عزیز , حراست از دروازه ای تیم ملی و  تیم منتخب ارتش را نیز در کارنامه دارد . 

    ناصر محمد خانی , مهاجم تخت جمشیدی باشگاه راه اهن و گلزن توانای بانک ملی نیز از فصل ۶۱ به اردوی سرخپوشان پیوست و تا سال ۶۵ یکی از اعضای اصلی و تاثیر گذار  خط آتش سرخپوشان  بود . او در میانه ی فصل ۶۵ به لیگ حرفه ای  قطر منتقل شد و سپس در میانه فصل ۶۹  به اردوی پرسپولیس بازگشت تا در فتح جام در جام باشگاه های اسیا , سهیم باشد . پس از ان  , چهار فصل دیگر نیز برای سرخپوشان توپ زد و سرانجام به فوتبال خویش پایان بخشید . او  از بهترین مهاجمان دهه شصت فوتبال ایران بود که قهرمانی در بازیهای آسیایی پکن را نیز در کارنامه ی درخشانش دارد . بهترین ها را  برای هر دو ستاره ی باشگاه پر افتخار پرسپولیس , آرزومندیم .

 

=================================

* نوستالژی سالهای نخست  دهه ۶۰ شمسی , لباسهای گرم ( گرمکن ) های خاطره انگیز پرسپولیس در فصلهای ۶۲ و ۶۳ که تا سالهای ۶۵ و ۶۶ نیز در ویترین اغلب فروشگاههای ورزشی تهران و ایران , قابل مشاهده و ابتیاع بود و نیز  نیمکت و  کمد های فلزی رختکن آزادی .... 

 

 

 

جام تخت جمشید