A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

راه آهن و ذوب آهن ۱۳۵۳

کریم غیاثی

* عزیزان بترتیب از راست : خلیل صالحی , علی مهرویان , جمشید رشیدی ( ۲ ) , منصور کاویانپور ( ۶ ) و زنده یاد شاپور نصیریان ( ۴ ) .... امجدیه - ۱۸مهر ۱۳۵۳

==================================

 

  راه آهن و ذوب آهن در  رقابتهای جام دوم  تخت جمشید , دو نتیجه جالب و دور از انتظار در تقابل با یکدیگر  کسب کردند ... ابتدا این راه اهن بود که در هفته سوم , موفق شد  در اصفهان با یک برد شیرین  ۲ بر صفر خارج از خانه ,  شادمان به تهران باز گردد . آن روز هر دو گل راه اهن را , کاپیتان مسعود آذری بثمر رساند . اما در مسابقه ی دور برگشت ( هفته چهاردهم ) اینبار ذوب آهن بود که در کسب نتیجه موفق عمل کرد چرا که شاگردان استاد امیر ابوطالب  که هفته سیزدهم توانسته بودند  با شایستگی تاج صدرنشین را  متوقف نمایند , قدری  مغرورانه به میدان آمدند و ناباورانه در امجدیه , دو بر یک مغلوب ذوب آهن شدند . 

 هر سه گل مسابقه ی برگشت , نیمه دوم بدست آمد و همانند مسابقه ی رفت , این کاپیتان آذری بود که روی یک توپ ربایی از زاویه ای تنگ , راه آهن را پیش انداخت اما چهار دقیقه پس از آن , سیاوش حیدری مهاجم توانمند ذوب اهن ,  با یک شوت سنگین راه دور  , نتیجه را برابر کرد و سپس در اوج حملات راه اهن برای کسب پیروزی , این ذوب اهن بود که , صاحب گل برتری در دقیقه ی هشتاد و ششم شد . یک گل دیگر از پشت محوطه ی جریمه که محصول تلاش استاد خلیل صالحی بود که از سمت چپ برای مجید توتونچی پایه گذاری شد و او نیز با یک شوت تماشایی ,  گل پیروزی بخش  ذوب اهن را تثبیت کرد .  این گل در شرایطی بدست امد که پیش از ان , راه آهن دوبار تا مرز دستیابی به گل دوم , پیش رفته بود . ابتدا شوت سنگین بهروز تابانی که بر  تیر دروازه ذوب اهن فرود آمد و سپس شوت محسن یوسفی که دروازه بان ذوب اهن , علی مهرویان با واکنشی زیبا آن را به کرنر فرستاد .