A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

پرسپولیس ۱۳۶۳

پرسپولیس ۱۳۶۳

* پرسپولیس ( جمعه ۲۳ شهریور  ۱۳۶۳ -  ورزشگاه آزادی , ساعت ۱۶/۳۰ ) - عزیزان بترتیب از راست : 

ایستاده : حمید درخشان , ابراهیم کیان طهماسبی , ضیا عربشاهی , محمد مایلی کهن , غلام فتح آزادی و بهروز سلطانپور 

نشسته : علی پروین ( کاپیتان و مربی ) , محمدرضا پنجعلی , ناصر محمد خانی , عباس کارگر و زنده یاد  فریبرز مرادی 

===========================

 

   ۵ مسابقه , ۵ برد , این بیلان سرخپوشان در آغاز رقابتهای جام باشگاه های تهران ( بزرگداشت هفدهم شهریور ) بود ... و  این , سیمای همان تیمی ست  که در هفته ی پنجم مقابل سعد آباد "  ۲ بر ۱ " برنده از زمین خارج شد .

 مثلث هجومی سرخپوشان , متشکل از " غلام فتح آزادی , ناصر محمدخانی و علی پروین " مهار نشدنی بنظر می آمد  چرا که آنها در پایان روز پنجم با ثبت ۲۱ گل  , به یک آمار قابل توجه ( بیش از چهار گل , به ازای هر مسابقه )  دست یافتند که یک شروع عالی برای یک فصل فوتبالی می باشد . از میان ۲۱ گل زده ,   ۱۶ گل سهم علی پروین و ناصر محمدخانی بود  که  هر دو با ۸ گل  ,  در صدر جدول گلزنها قرار داشتند و پس از انها نیز , غلام فتح ابادی  با چهار گل زده , در رتبه ی سوم بهترین گلزنان قرار گرفت  ... طریقه کسب موفقیت سرخپوشان نیز اغلب به یک روش بود : یک ارسال بلند از جناحین روی محوطه جریمه , سپس پرواز بلند غلام فتح ابادی و آنگاه استفاده ی  پروین و محمدخانی از توپهای سرگردان داخل محوطه  ...

 

پرسپولیس ۱۳۶۳

 

  سرخپوشان در شرایطی  برابر سعد آباد صف آرایی کردند که دو برد پر گل عجیب و تاریخی را از دو مسابقه ی قبلی , مقابل راه اهن و شاهین در کارنامه داشتند و بر این پایه  گمان می رفت که سعد اباد نیز به سرنوشت حریفان قبلی دچار گردد . اما یک گل غافلگیر کننده از سعد آباد و سپس مصدومیت  هافبک توانا و کلیدی پرسپولیس ( حمید درخشان ) که موجب تعویض او در دقیقه ی سی و هفتم شد   , امید های پرسپولیس را برای کسب یک نتیجه پرگل , کم رنگ نمود . 

 در ادامه  یک ضربه ی ایستگاهی توسط علی پروین در دقیقه ۴۰ , سبب شد تا ناصر محمدخانی  توپ را با سر  روی تیر دوم  , دور از دستان اصغر رسولزاده به  درون دروازه سعد اباد بفرستد و سپس در دقیقه ۶۴ , کاپیتان پروین با یک شوت تماشایی , دومین گل سرخپوشان را بثمر رساند تا صدرنشینی پرسپولیس  با کسب پنجمین برد متوالی , تداوم یابد  .