A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

دربی ۹۱ تهران

دربی تهران

* محمد نادری و علی کریمی ....................... دربی ۹۱ - آزادی ۱۷ بهمن ۱۳۹۸       عکاس : دکتر علی کاوه

===============================

 

 

۲ بر ۲ مساوی بسود صدرنشین اما , 

برنده ی حقیقی استقلال بود .....

===========

 به احتمال بسیار , غافلگیری حائز اهمیت دربی نود و یکم ,  ترکیب آغاز مسابقه ی سرخپوشان بود .... اینکه در عمق تفکرات کادر فنی سرخپوشان چه میگذرد و یا شرایط حاکم بر اردو چگونه بوده است  بر کسی آشکار نیست اما اغلب کارشناسان با مشاهده ی ترکیب سرخپوشان , قدری غافلگیر شدند ...  نخستین گمانه زنی نیز بر روی فاکتور احتیاط ,  استوار بود .  بنابر این  هنگامی که نیمه نخست پایان پذیرفت اغلب فوتبالدوستان در انتظار تغییر در چیدمان پرسپولیس بودند ولی چنین نشد تا آنگاه که انها برای دومین بار نیز از حریف با انگیزه  عفب ماندند .... 

 

 برخلاف سرخپوشان , استقلال اما همانی بود که همگان تصورش را داشتند یا انکه , دوست میداشتند که باشد  .... یک تیم هجومی و پر توان  که بخوبی به اهرم احساس , تجهیز شده است . حسی که بصورت پیوسته از سوی نیمکت , به بازیکنان منتقل میشد و یک عامل مثبت در افزایش سطح راندمان فردی و حس همکاری در خطوط سه گانه آنها بود . 

 مسابقه ی بزرگ اما سرانجام  با یک تساوی گل دار پایان یافت .... گل دقیقه ۸۹ در هر رویداد فوتبالی , سبب ایجاد هیجان میشود و این مورد سبب خوشنودی فراوان علاقمندان دربی بود . بویژه ان هزاران تنی که همچون همیشه "عاشقانه " رنج حضور در ورزشگاه را متحمل میشوند ... آنها با رویت چهار گل و تقریبا به همین تعداد نیز موقعیت مشابه گل , تا حدی راضی به خانه  ها بازگشتند . 

 

 تساوی برای سرخپوشان در حکم تداوم صدرنشینی و حفظ موقعیت مطلوب آنهاست  چرا که فاصله ی ۵ امتیازی با تیم دوم جدول , یک حاشیه امنیت خوب  برایشان فراهم  اورده تا  با  آرامش , در مسیر دفاع از عنوان قهرمانی باشند ..... و برای استقلال در شرایطی که که هنوز بیش از یک سوم از مسابقات لیگ  باقی مانده ,  , حفظ روند رو به رشد و امید به آینده ... اگر چه امتیازات دربی به تساوی تسقیم شد اما تیم شجاع فرهاد مجیدی از یک آزمون دشوار ,  موفق تر از حریف خارج شد و چنانچه تیم او  قدری با تجربه تر عمل میکرد میتوانست صاحب  هر سه امتیاز دربی باشد . 

 

 در حال تکمیل ...