A+ R A-

تبلیغات

رجیران

تاج قهرمان جام باشگاه های آسیا 1970

تاج قهرمان آسیا 1970

 

 * فینال سومین دوره جام باشگاههای آسیا 1970

 

تاج ( ایران )           2

هاپوئل ( اسرائیل )    1

 

تاریخ          21 فروردین 1349

ورزشگاه      استادیوم امجدیه

داور            چاترجی ( هندوستان ) 

 

-----------------------------------------

لحظه هایی باشکوه , پایان وقت قانونی و تساوی 1 بر 1 تاج و هاپوئل - آخرین توصیه های زنده یاد رایکوف ( مربی تاج ) به شاگردانش برای فتح بزرگ باشگاهی ما 

عزیزان حاضر در تصویر از راست عبارتند از : زنده یاد منصور پورحیدری - غلام وفا خواه ( احتمالا ) - زنده یاد رازکو رایکوف ( مربی ) - مهدی لواسانی - نصرالله عبداللهی - زنده یاد ناصر حجازی  - کارو حقوردیان ( 6 ) - مسعود مژدهی - اکبر کارگرجم ( 4 ) - جواد قراب ( جلوی تصویر ) - علی جباری ( کاپیتان ) 

 

----------------------------------------

فرزندان شایسته ایران با ثبت یک گل دیگر در وقتهای اضافی , قهرمان باشگاههای آسیا شدند تا تهران غرق در شادی و احساس باشد .  روزی تاریخی و بیادماندنی برای فوتبال ایران و باشگاه تاج ......  

 

 

  

والیبال بازیهای آسیایی 1970

والیبال بازیهای آسیایی 1970

 

 * والیبال بازیهای آسیایی 1970 ( مردان )  یکشنبه 22 آذر 1349

نمایی زیبا از رقابت ایران برابر ژاپن : عزیزان بترتیب از راست : استاد محمد حیدرخان -  مجتبی مرتضوی - استاد مسعود صالحیه ( اسپک ) و مدافعان ژاپن یوشیدا فوکائو ( 5 ) - کنجی کیمورا ( با تردید )  .....

-----------------------------------

اعضاء تیم ملی والیبال مردان ایران در بازیهای آسیایی 1970 :

حسن کرد ( کاپیتان ) - مجتبی مرتضوی - مسعود صالحیه - محمد حیدرخان - حسن کبیری - یدالله کارگر پیشه - خسرو نیاکیان - هوشنگ ملک لو - مصطفی ذوقی - شهریار ملک ایمن 

مربی : میلوسلاو ایم  ( چکسلواکی سابق )

----------------------------------

فرزندان شایسته ایران علیرغم واگذاری مسابقه اما , در گیم سوم  رقابتی پایاپای و هیجان انگیز  داشتند . انها سرانجام با نتیجه 15 بر 13 گیم را واگذار کردند تا ژاپن  , سخترین شرایط را در یک تورنمنت آسیایی تجربه کند . لازم به یاد آوری است که تیم ملی والیبال مردان ژاپن , برنده مدال نقره المپیک 1968 مکزیک بود .

Volleyball at the 1970 Asian Games Men

Iran VS Japan ........ Bangkok Sunday, December 13, 1970

 

شاهین آبادان

شاهین آبادان 

 

 شاهین آبادان (  Shahin Abadan FC )

---------------------------------------

---------------------------------------

 

 شاهین آبادان , باشگاه محبوب و پر افتخار خوزستان , نخستین باشگاه قهرمان ایران و نیز اولین باشگاه غیر تهرانی که , صاحب ملیپوش شد .... و البته این ها  تنها بخشی از عناوین و افتخارات باشگاه محبوب و عزیز شهر آبادان است ... 

 

 

 * پیدایش ......

-----------------------

 جم یا همان شاهین آبادان را یک گروه محصل , در محدوده سالهای 1326 الی 1328 , پایه گذاری کردند  . آن سالها در آبادان تیمی با نام جم , فعالیت داشت که زنده یاد پرویز دهداری نیز عضو آن بود . آنگاه او و چند تن از بچه های دبیرستان رازی , تیمی بنام " ازاد " را تشکیل دادند . در مقابل اما تیم جم , به علت درگیری بازیکنانش با مشاغل اداری و مسافرت های خارج از کشور , بطور " موقت " تعطیل گشت و همین نکته سبب افزایش فعالیت تیم آزاد شد .

  اواخر سال 1330 و به لحاظ وابستگی فراوان تیم فوتبال آزاد به باشگاه جم , جلسه ای میان بازیکنان تیم آزاد  با بزرگان و بازیکنان جم برگزار شد که در پایان جلسه مذکور توافق شد تا در یک انتقال جالب , کلیه بازیکنان تیم ازاد به باشگاه جم , کوچ نمایند و همین تیم  با سیمایی جدید , نقطه عطفی  در فوتبال آبادان پدید آورد .

 این تیم بشدت متکی بر نظم و نظباط  , با شرایط دشواری که برای ورود بازیکنان جدید , قائل شده بود , توانست بازیکنان برجسته ای همانند حمید برمکی - غلامرضا صفریان - مجید فخروییان - حمید جاسمیان - رضا علمداری .... را , به فوتبال ایران معرفی کند . 

در ان سالها فوتبال ابادان در انحصار تیمهای وابسته به شرکت نفت و کارکنان آن , بود . و دو تیم کارگر و انگلیسی های مقیم آبادان , اغلب فینالیست مسابقات باشگاهی بودند . سایر تیمها , بویژه اگر غیر دولتی بودند , توانایی رقابت با این دو غول حمایت شده از سوی شرکت نفت را , نداشتند . بر این پایه جم ابادان , نخستین تیمی بود که بدون وابستگی به شرکت نفت , متولد شد و همین نو آوری بود که , بسیاری از علاقمندان فوتبال ابادان را تحت تاثیر قرار داد . چنانکه از همان بدو ورود , محبوبیتی قابل توجه  کسب کرد .  

 

 در سال نخست پیدایش , مسابقات فوتبال دوره ای باشگاههای ابادان با حضور تیمهای پولاد , ایران , کارآموزان - کارگر ,  کارمندان و جم , برگزار میشد . اعضای تیم جم نیز عبارت بودند از : برادران صامت ( منوچهر و خسرو ) , محمد علی حسینیان , بهرام عابدیان , حسن باستانی , برادران دهداری ( پرویز و دیدار ) , حسنعلی خوش نام , عبدالرحیم رحم دل , بهرامی ...... آنها در نخستین فصل حضورشان , پس از تیم کارگر به عنوان نائب قهرمانی باشگاههای ابادان دست یافتند که البته موفقیتی قابل توجه بود . سپس از همان تیم , سه بازیکن به تیم منتخب آبادان 1332 دعوت شدند . آنان عبارت بودند از پرویز دهداری - دیدار دهداری و بهرام عابدیان 

 جمی ها که مربی , سرپرست , رئیس باشگاه ..... زنده یاد پرویز دهداری بود , در دومین فصل حضورشان در رقابتهای باشگاهی آبادان , موفق شدند , به قهرمانی انحصاری دو باشگاه کارگر و منتخب انگلیسی های مقیم , خاتمه دهند . در مسابقه فینال که میان تیم های کارگر و جم برگزار شد , تیم جوان جم موفق به شکست رقیب خود شد و به عنوان قهرمانی دست یافت .

 قهرمانی جم و محبوبیت روز افزون ان , بهمراه ویژگی های بارز اخلاقی بازیکنانش , سبب شد تا بسیاری از جوانان تحصیلکرده آبادان مجذوب انها شوند و اینچنین بود که جم , پایه گذار یک نهضت آماتوریزم واقعی شد که بنیان اش بر پایه صمیمیت و احترام , استوار بود . استاد ققید پرویز دهداری بانی این نهضت بود که خیلی زود تمام اجزای فوتبال ابادان را تحت شعاع خود فرار داد آنچنانکه دیگر تیمها , هدف خود را تنها شکست جم تعیین کرده بودند و نه قهرمانی . اما جمی ها , بی تفاوت از این رقابت نامیمون , درصدد کسب محبوبیت و توسعه فعالیت خود بودند و چنین بود که , تیمهای زیر مجموعه خود را تشکیل دادند که از آن جمله میتوان به تیمهای داریوش , الوند , پرویز , البرز .... و در سالهای بعد به  سپه , کیان و ایران گاز اشاره کرد . 

 

 از سال 1336 باشگاه جم به شاهین آبادان تغییر نام داد ..... و علت نیز , وجود ویژگی هایی مشترک , میان دو باشگاه شاهین تهران و جم آبادان بود . هر دو  بر پایه اعتقادات گردانندگانش , تیمهایی بشدت اخلاق محور بودند و این مهمترین ویژگی بود که نوعی وابستگی روحی میان انها ایجاد میکرد . از سوی دیگر حد فاصل سالهای 37 - 1336 , باشگاههای پرطرفدار پایتخت , سعی در بسط و گسترش فعالیت های خود  داشتند و اغلب , اقدام به تاسیس شعبه هایی , در شهر بزرگ نمودند . بنابر این " جم " به شاهین آبادان تغییر نام داد و از همین سال , ارتباط میان دو باشگاه بسیار عمیق و صمیمی شد آنگونه که هر سال مسابقات متعدد دوستانه میان دو باشگاه برگزار میشد و  , بازیکنانشان بارها در مسیر تهران و ابادان در سفر بودند و در قالب تیم های یکدیگر , بمیدان رفتند .

 

 استاد حمید جاسمیان در رابطه با هزینه های  تیم فوتبال شاهین آبادان از جمله سفر ها و ....در دهه 30 شمسی میگوید : آن روزگار همه چیز از جمله هزینه سفر , ایاب و ذهاب , البسه و غیره ...... بر عهده  بازیکنان بود و باشگاه  از سوی هیچ سازمان یا نهادی حمایت نمیشد . بطور کلی , تنها رفاقت و صمیمیت موجود , باعث شکل گیری و تداوم کار تیم فوتبال جم و سپس شاهین آبادان بود .    

.  

 

 نخستین مطلبی که در آرشیو مجموعه از حضور بازیکنان نام برده موجود است , به پاییز 1337 باز میگردد که بازیکنان یاد شده به همراه مربی و کاپیتان ملیپوش خود استاد پرویز دهداری در امجدیه , تحت عنوان تیم منتخب ابادان مقابل تیم پر ستاره شاهین تهران قرار گرفتند و علیرغم شکست خفیف 2 بر 1 , اما ارائه گر  یک بازی درخشان , روان و پرهیجان  بودند . شاهین , ان سال فاتح رقابتهای باشگاههای تهران بود و با تمام سرمایه های خود بمیدان امد . 

 

شاهین آبادان

* تیم منتخب ابادان با حضور چهره های جوان باشگاه شاهین ابادان , همانند منوچهر سالیا - بهرام عابدیان - رضا علمداری - حمید برمکی - حمید جاسمیان ...... و کاپیتان پرویز دهداری - امجدیه - مهر ماه 1337

--------------------------------------

 

 شایستگی بچه های ابادان برابر بازیکنان ملیپوش و صاحبنام شاهین , چنان مشهود و نمایان بود که  همگان را به تحسین شان وا داشت از جمله مشهورترین نشریه ورزشی ایران هفته نامه کیهان ورزشی  که برای نخستین بار آن را با فونت درشت تیتر زد , کیهان  روی جلد خود , ضمن اعلام نتیجه مسابقه شاهین و آبادان و انتشار عکسی از مسابقه مذکور , چنین نوشت : بازی خوبی که قدرت شهرستانیها را نشان داد .  

 

شاهین آبادان * نمایی از رقابت منتخب آبادان و شاهین تهران  - بهرام عابدیان ( دروازه بان ) و حمید جاسمیان با موهای تراشیده , در صدد دفع حمله شاهین هستند .... استادیوم امجدیه -  25 مهر 1337 

-------------------------------

 

از همان روزها , دوران شکوه باشگاه شاهین آبادان در عرصه فوتبال ایران آغاز شد و تماشاگران امجدیه , با نام عزیزانی چون حمید جاسمیان - حمید برمکی - منوچهر سالیا - رضا علمداری ..... آشنا شدند . تا پیش از ان تنها  پرویز دهداری ,  نامی آشنا برای فوتبالدوستان تهرانی بود و در همین راستا بود که  مهاجم تکنیکی و شوت زن فوتبال خوزستان , زنده یاد حمید برمکی برای حضور در مسابقات انتخابی جام ملتهای اسیا ( کرالا هندوستان 1959 )  به تیم ملی دعوت شد  . 

 

*  نخستین باشگاه قهرمان ایران .......... 

مسابقات فوتبال قهرمانی ایران در سال 1339 نقطه اوج تیم فوتبال باشگاه شاهین بود .... رقابتهایی که بصورت متمرکز به میزبانی شهر ساری , برگذار شد و شاهین آبادان بعنوان نماینده ی استان خوزستان در رقابتها حضور یافت . مسابقات ساری با حضور 6 تیم صعود کننده از سراسر ایران برگزار شد و شاهین آبادان با ارائه فوتبالی روان و دلچسب , بعنوان نخستین باشگاه ایرانی , قهرمان ایران شد .

 شاهین آبادان در گام نخست با نتیجه 5 بر صفر , ساری ( میزبان ) را مغلوب نمود و سپس با نتیجه 6 بر صفر بر منتخب کرمان پیروز شد . انگاه در یک بازی حساس مقابل نماینده تهران ( تیم فوتبال سپه ) با نتیجه 1 بر صفر پیروز شد و در ادامه تیم منتخی تبریز را نیز از پیش روی برداشت تا تنها تیم تورنمنت باشد که چهار پیروزی را در کارنامه دارد . پیش از ان ,  دو مدعی دیگر تورنمنت " منتخب قزوین و سپه تهران " به تساوی 2 بر 2 دست یافته بودند .

 

 در اخرین گام شاهین ابادان , تیم منتخب قزوین را که از بازیهای قبلی 3 برد و 1 تساوی را کسب کرده بود , پیشروی خود داشت . بنابر این شرایط بگونه ای بود که , تیم برنده جام قهرمانی را دریافت میکرد   کاپیتان پرویز دهداری با ثبت دو گل , شاهین را قهرمان ایران کرد تا افتخاری بزرگ نصیب فوتبال آبادان شود . 

 

 بازیکنان شاهین آبادان در رقابتهای قهرمانی ایران 1339 ساری : 

 فاروق فتاحی - فرخ شاعری

 حمید جاسمیان - منوچهر سالیا - غلامرضا صفریان -پرویز دهداری ( کاپیتان )  - حمید برمکی - رضا علمداری ..........

 

 

 

 پس از آنکه شاهین آبادان موفق شد در رقابتهای قهرمانی ایران ( ساری 1339 ) بعنوان نخست دست یابد , از سوی فدراسیون فوتبال برای تورنمنت مولتان پاکستان برگزیده شد . شاهین با افزودن ایرج دبیر سیاقی و حمید شیرزادگان از شاهین تهران , رهسپاز پاکستان شد و با کسب عنوان نائب قهرمانی , به ایران بازگشت . حضور در یک تورنمنت برون مرزی , پاداش شایستگی فرزندان آبادان بود .

 شاهین آبادان

 * تیم فوتبال تقویت شده شاهین آبادان , نماینده ایران در تورنمنت بین المللی " مولتان " پاکستان 1961 - عزیزان بترتیب از راست :

ایستاده : امید بنکدار ( نماینده فدراسیون فوتبال ) - هاتفی - رضا علمداری - حمید شیرزادگان - عابدیان - پرویز دهداری ( کاپیتان - مربی ) - حمید برمکی - فرید داوری ( رئیس هیئت فوتبال آبادان ) 

نشسته : حمید جاسمیان - دکتر غلامرضا صفریان - ایرج دبیر سیاقی - مجید فخروییان - گارنیک

---------------------------------

 

  ماههای پایانی دهه 30 شمسی , شاهین آبادان با این موجودیت , قادر بود هر تیم فوتبال باشگاهی ایران و آسیا را مغلوب سازد . شاهینی ها , در 14 بهمن ماه 1339 با همین ترکیب موفق شدند در ابادان  تیم فوتبال نادی المینا عراق را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کند . آن روز رکورد حضور تماشاچی در ورزشگاه ابادان با ده هزار تن شکسته شد تا فوتبال آبادان یک روز فراموش نشدنی را سپری کند . گلهای ابادان توسط نصرت فتحی ( 24 ) و رضا علمداری ( 74 )  و تنها گل المیناء , توسط فاتح حسن ( 85 ) بثمر رسید . 

 

 

فرخ شاعری - فاروق فتاحی - بهرام عابدیان ( دروازه بان ) 

 گارنیک گریگوریان ( بک راست ) 

منوچهر سالیا ( بک چپ )

حمید جاسمیان ( بک وسط ) 

حسنعلی خوشنام ( هافبک راست ) 

ایرج دبیر سیاقی ( هافبک چپ ) 

حمید برمکی و هاتفی ( گوش راست )

رضا علمداری ( گوش چپ ) 

مجید فخروییان و جمالی ( بغل چپ ) 

حمید شیرزادگان ( بغل راست )

پرویز دهداری و نصرت فتحی ( سنتر فوروارد ) 

 

مربی : پرویز دهداری 

شیوه : 3 2 5 ( با پنج فوروارد )  

 

 شاهین آبادان

 * شاهین آبادان ........... امجدیه  1340 - عزیزان بترتیب از راست : 

ایستاده : ؟  - ؟   - فاروق فتاحی - جعفر نامدار - حبیب محقق زاده - غلامعلی مسیبی ( احتمالا ) - علی پورجانکی و حمید جاسمیان

نشسته :  ؟  - محمد سعدونی - فرخ شاعری - پرویز دهداری ( کاپیتان - مربی ) - حمید برمکی - رضا علمداری - هاتفی

-----------------------------------

 

شاهین آبادان بترتیب از راست : استاد حمید جاسمیان - زنده یاد پرویز دهداری -  ؟  - مهندس محمد باقر ترابی ....... عکس ارسالی از ابادان - احمد حاجیان 

 

------------------------------------

* تقدیم به عزیزان : علی سرخو - محمد دوغانی - رضا پرخیده - احمد حاجیان - وحید حاجیان - محمود علم و ...... تمام علاقمندان فوتبال آبادان عزیز 

پرسپولیس و پاس 1356

پرسپولیس و پاس 1356

 

 پرسپولیس             0

 پاس                    0

----------------------------

تاریخ         : جمعه 7 دیماه 1356 

ورزشگاه    : آزادی 

تماشاگر    : 70000 تن

داور          : ریکاردو لاتانزی ( ایتالیا ) 

کمک داور  : رحیم عباس قلیزاده و زنده یاد هروس باغومیان

هوا          : آفتابی و سرد

 

 

 * آخرین رویارویی پرسپولیس و پاس , پنجمین دوره جام تخت جمشید  ( هفته سی ام )

عزیزان بترتیب از راست : همایون شاهرخی ( کاپیتان پاس ) - رضا قفلساز - حسین فرکی - مجید حلوایی - علی پروین ( کاپیتان پرسپولیس ) - وازگن صفریان - دکتر بیژن ذوالفقار نسب - زنده یاد صفر ایرانپاک - محمود خوردبین - بیژن معتمدی ( رئیس هیئت فوتبال تهران )

  

مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا

 

* آینده , تو هستی ....... /  .....  You are future 

 

-------------------------------

-------------------------------

-------------------------------

 

 به تو امید داشتم از روز نخست .... از همان روز که یک نوجوان 15 ساله بودی و تنها امید بچه های محله ی اصفهانک ... از آن روز  که در زمبن باشگاه وحدت , بسختی تراش میخوردی ... انچنانکه از فرط خستگی , دوستان کتف هایت را , میگرفتند تا بخانه برسی , چون دگر رمقی در ساقهایت نبود .... آقا ترین فوتبالیست دهه 70 و 80 ایران .... سنبل تلاش و پایداری , مهدی عزیز ....  و ما چقدر حض میبردیم ان هنگام که از سر کوچه  میگذشتیم و با دست به رفقا نشان میدادیم که اینجا خانه مهدی ایناست .....

 

  و سپس بانک ملی ..... یادگار نیک از گذشته با یک دنیا سازندگی و نامهایی جاودانه   آقا رجب ( رجب فرامرزی ) , اقا نائب روئین دل و سرانجام علی دوستی مهر... که تو را پروراند . به تو ایمان داشتم از روز نخست ....

 یار دبیرستانی , شاگرد نیک اما خواب آلود مدرسه , روزی که به پرسپولیس رفتی را نیک بخاطر دارم .  اکرامی بزرگ , همواره به شاگردان جوان , توصیه میکرد :  هنگامی باید برای نخستین بار به زمین بروید که  نظر ها را بخود جلب کنید  و تو چه عالی همان کردی .... از همان نخستین دقیقه ی از اولین بازی   برابر سایپا ..... همان موقع که توپ را به تقاطع تیرک افقی و عمودی دروازه حریف کوبیدی .... یادت هست ....  روی سکو , قند در دل ما اب شد . چون به تو ایمان داشتیم از همان روز نخست ... 

 

 و تو رفتی و رفتی و رفتی .....  انگونه که پهنه اسیا برایت کوچک شد و ایران به تو میبالید  در کمال شایستگی شدی  موشک هامبورگ , آقای آسیا , کیای محبوب و ... و .... و آن روز بزرگ , که نخستین برد ایران را در جام جهانی رقم زدی و  اگر قدر سرمایه هایمان را بدانیم , شاید کلید نخستین صعود به دور دوم نیز , در دستان نازنین تو باشد .... تو که صداقت در چشمانت حلقه زده و ما را یارای دیدن ان نیست .... به تو ایمان داریم  سرمایه ی ملی , آقا مهدی عزیز ..... آینده , تو هستی . 

 

 

 

 

مهدی مهدوی کیا

 * تیم نوجوانان ایران  , قهرمان تورنمنت جشنواره برمن آلمان " فروردین 1372 " مهدی مهدوی کیا ی عزیز ( فرد سوم نشسته از چپ ) .........  مسئولیت فنی تیم نوجوانان ایران بر عهده استاد پرویز ابوطالب بود که استاد گودرز حبیبی و استاد علی ابوطالب , در مقام مربی , او را همراهی میکردند . یک تورنمنت ارزشمند و مفید , با حضور 8 تیم اروپایی , در دو گروه چهار تیمی که سرانجام با قهرمانی فرزندان شایسته ی ایران , پایان پذیرفت  . 

Iranian Youth Team u17 - Champion of the  Bremen Festival tournament " Germany - April 1993" Mehdi Mahdavi Kia (third sitting from the left) ......... Parviz Aboutaleb was the manager of the youth team of Iran

-----------------------------------

 

 

 

 

مهدی مهدوی کیا  * بانک ملی , قهرمان باشگاههای تهران ............ شهریور ماه 1373 - عزیزان بترتیب از راست :

ایستاده : مجتبی حسینی - داود فنایی - حسن صادقی - آرش فیض الله زاده - حمید درویش

نشسته : کامبیز سلیمانی - مهدی مهدوی کیا - مهدی نجفی - وحید رضایی - مهدی سپید دست

Bank Melli FC , The Champion, Football Club of Tehran ............ September 1994

-------------------------------------------

 

 

مهدی مهدوی کیا

* نخستین تصویر مهدی مهدوی کیا با پیراهن پرسپولیس , روی صفحه اول کیهان ورزشی ......... پرسپولیس و سایپا ,  پنجمین دوره جام ازادگان هفته اول - جمعه 29 اردیبهشت ماه 1374 

The first image of Mehdi Mahdavi Kia with Jersey Persepolis FC .......... Persepolis FC and Saipa FC  Iranian Football League (Azadegan) .......... Azadi Stadium - Friday, May 19, 1995

---------------------------------------

 

 

مهدی مهدوی کیا 

 

 

مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا- مهدی مهدوی کیا - مهدی مهدوی کیا - Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia - - Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia- Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia- Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia- Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia- Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia- Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia- Mehdi Mahdavikia - Mehdi Mahdavikia