A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

پرسپولیس

پرسپولیس

 

 

 * عجیبترین روز در تاریخ باشگاه پرسپولیس

===========--===

  دیروز ۲ آبان ۱۳۹۸ و در سالروز درگذشت چهره ای جاودانه فوتبال ایران " ابراهیم آشتیانی عزیز , هواداران پرسپولیس  یکی از عجیبترین روزهای تاریخ باشگاهشان را تجربه کردند .... یک روز براستی فراموش نشدنی , که گویی تنها در فوتبال نابسامان ایران , میتوان شاهدش بود . یک سرپرست , با لحنی عجیب , هر آنچه که دوست داشت یا می اندیشید که درست است " درست یا نادرست " در گفتگویی خصوصی با اصحاب رسانه به نجیبترین و موفق ترین مربی حال حاضر فوتبال ایران نسبت می دهد . همان مربی که چند هفته پیش , با شایستگی تمام تیمش را در حضور متمول ترین باشگاه های منطقه غرب آسیا , به فینال لیگ قهرمانان برد تا بواسطه ی آن , در این روزگار دشوار , دل  فوتبالدوستان شاد گردد . در همان فوتبالی که به نظر اغلب کارشناسان , از بابت  زیر ساخت  و امکانات , در پایین ترین سطح آسیا قرار دارد !!! ... 

   آنچه که بیش از دیگر موارد در گفته های جناب سرپرست , نمایان است , یک نوع تلاش بی وقفه در جهت زیر سوال بردن شخصیت سرمربی و  نیز کاهش نقش وی و کادر فنی  در کسب این  موفقیت بزرگ ( ملی - باشگاهی ) می باشد  !!!!!!!!!!! ...

 و طفلک یحیی ..... او , که اکنون می بایست تنها در اندیشه ی تقابل بزرگ  با نماینده ی آماده و تا دندان مسلح شرق آسیا باشد و در آرامش  و دور از  جنجال و هیاهو , نقشه فتح و ظفر فوتبال مان را ترسیم کند , متاسفانه اکنون می بایست با یک دنیا حرف , حاشیه  و سخن های بیمورد , آن هم  از جانب اصلی ترین حامی خویش  , روبرو شود و این شاید عجیبترین خبر چند هفته ی اخیر لیگ قهرمانان آسیا باشد که از دیروز در بیشتر کانال ها رسمی و غیر رسمی فوتبالی قاره  , بچشم می آید .

 امروز که اغلب باشگاه های متمول منطقه به جایگاه پرسپولیس و شایستگی بازیکنانش غبطه میخورند و از هر فرصتی ( با ارائه پیشنهاد های آنچنانی به بازیکن ) در جهت متزلزل ساختن  مسیر موفقیت آنان  سود می برند , پرسپولیس  بزرگترین ضربه ها را گویی می بایست از درون چارت سازمانی اش دریافت کند ! ... 

 با یک نگاه  به تاریخچه لیگ قهرمانان آسیا  , در خواهیم یافت که نمونه ای نظیر آنچه که دیروز در باشگاه پرسپولیس رخ داده  را , هرگز شاهد نبوده ایم . طی  هجده دوره ای که از عمر لیگ قهرمانان آسیا میگذرد ,  باشگاه های مطرح غرب و شرق آسیا ,  هر قدر به مراحل بالا صعود کرده اند , همدل و یکصدا تر از پیش شده اند . حتی در ان دوره های پیش از آغاز لیگ قهرمانان نیز , موردی همانند آنچه که روز گذشته شاهدش بوده ایم , سابقه نداشته است که اینگونه یک تیم باشگاهی در آستانه برگزاری  فینال  , چنین در جهت سست نمودن پایه هایش حرکت کند . این که اکنون چه کسی مقصر است , هرگز مورد بحث مقاله نیست .... اینکه آیا انتشار این فایلها در شرایط امروز , صحیح بوده است ؟ نیز چندان دیگر اهمیت ندارد ... بلکه , آنچه حالا اهمیت دارد و بسیار نیز  شگفت اور است همانا ضربه زدن به قلب داشته هایمان است . کاری که گویی خودمان بهتر از هرکسی در ان تبحر یافته ایم . 

بیقین امروز در هر دو سوی آسیا , هر باشگاهی که  این مربی و این کادر فنی جوان و موفق ( گل محمدی , پیروانی , مطهری , فنایی .... ) را در اختیار داشته باشد , با تمام توان و با بهره مندی از کلیه ظرفیتها  در جهت حفظ و تداوم روند موفقییت آمیزشان  می کوشید .

 

پرسپولیس

 * کادر فنی موفق سرخپوشان ,  تنها یک گام دیگر به ایستادن روی قله ی فوتبال آسیا راه دارد ..... اکنون وظیفه همگان است که  آنان را حمایت کنند .

=================================

 

  می بایست پذیرفت که باخت و باختن , جزئی از هر رقابت ورزشی از جمله فوتبال است ....  بیاد داریم که یکبار همین سرخپوشان  فینال جام حذفی آسیا را , ناباورانه در تهران واگذار کردند ... آن روز حریف ما ( فوتبال ژاپن ) براستی پویا تر از سرخپوشان بازی کرد و نتیجه ان را نیز گرفت ...  اما , باختهایی را نیز تجربه کرده ایم که فوتبال ما , هرگز مستحق ان نبوده است و اینگونه باختن است که بسیار ناراحت کننده می باشد . بیاد اوریم  سالهای دور دهه ۶۰ شمسی  و ان  تیم خوب و پر ستاره پرسپولیس را که , در همان گامهای نخست رقابتهای جام باشگاه های آسیا و قبل از پرواز بسوی بنگلادش ( محل برگزاری مسابقات )  اسیر حاشیه های پیش آمده شد و در کمال ناباوری و نه از روی برتری فوتبالی , مغلوب حریفی گشت که بواقع در سطح فوتبال ما نبود . آن روز هم سرخپوشان از داخل مجموعه خویش ضربه خوردند تا یک نسل خوب و بیادماندنی از کسب افتخار آسیایی محروم گردد .

  اکنون اما تنها ۵۵ روز باقی مانده  به مهم ترین مسابقه سال  فوتبال باشگاهی آسیا و در این مدت کوتاه , تنها درایت یحیی و دیگر اجزای کادر فنی , میتواند راه گشای سرخپوشان باشد .  در مقابل مدیران پرسپولیس تنها و تنها یک وظیفه دارند و آن ایجاد فضایی عاری از تنش , برای بازگرداندن شرایط  و کسب امادگی ذهنی و جسمی برای فتح با شکوه لیگ قهرمانان آسیا  ..... عنوانی که براستی جایش  در کلکسیون افتخارات فوتبال ما , خالیست .