A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

فرشاد پیوس

فرشاد پیوس

* فرشاد پیوس عزیز .............    ورزشگاه آزادی - ۱۳۶۹

=================

 

 

  مهاجم بزرگ فوتبال ایران و آسیا که قریب یک دهه با اختلاف , بهترین گلزن فوتبال ما بود . فرشاد   را حقیقتا میتوان بهترین مهاجم تاریخ فوتبال ایران در هنر چهارچوب شناسی  دانست و گلهایش بواقع نمایشگر هوش بالا , سرعت عمل و استعداد ذاتی اوست که میتوانست در کوتاهترین زمان ممکن  با حسابگری , انسجام خط دفاع حریفان را متزلزل سازد و به راستی که  فوتبال ما تا به امروز کمتر در زمینه ی گلزنی , چنین نبوغی و استعدادی را شاهد بوده است .

 مهاجمی که گاه تا حد یک بازیکن کمتر اثر و معمولی نزول میکرد اما ,  فقط یک بار در طول یک مسابقه حساس و سرنوشت ساز کافی بود " همزمان " صاحب توپ و موقعیت گردد تا همان را به لحظه ی بزرگ و تعیین کننده آن رویداد بزرگ ,  تبدیل کند .

 نیمه دوم دهه ۶۰ شمسی را میتوان دوران طلایی  فرشاد پیوس  نامید , روزهایی که براستی  , امید نخست فوتبال ایران و هواداران پرسپولیس برای گشودن دروازه حریفان بود . در آن روزگار کمتر ستاره ای را میتوان یافت که در نزد افکار عمومی قادر باشد با مقبولیت و محبوبیت فرشاد رقابت کند . طنین پر شور شعار " گل فرشاد , گل فرشاد .... " و یا  فرشاد آقای گل ......  اصلی ترین شعار آن روزهای هواداران پرسپولیس بود که در طی یک مسابقه بارها و بارها از فضای پیرامونی ورزشگاه  بگوش میرسید و نشانی بود بر  اعتقاد راسخ هزاران هزار  هوادار عاشق فوتبال به نبوغ اش در لحظه های  سخت و سرنوشت ساز ..... 

 

فرشاد پیوس

* فرشاد پیوس و یک گل بیادماندنی , انفرادی و تمام حرفه ای در رقابت حساس پرسپولیس و دارایی ..

نیمه نهایی جام حذفی ایران - فصل ۱۳۶۶

============================

 

 فوتبالدوستان اما , حتما بخوبی بیاد دارند , زمستان سرد سال ۱۳۶۹ را ..... همان فصلی که فرشاد یکبار دیگر با گلهایش مقتدرانه , در صدر جدول گلزنان فوتبال ما " تاج گذاری " کرد  تا سرخپوشان در حضور یک استقلال بسیار قدرتمند و مثال زدنی ,  برای پنجمین فصل متوالی فتح جام باشگاهها را جشن بگیرند . آن روزها او نگین فوتبال ایران بود و در اوج توانایی و شایستگی اش که بیکباره ,  باشگاهی نوظهور با یک پیشنهادی میلیونی و بسیار وسوسه انگیز , قصد تصاحب این نگین خوشتراش را کرده بود ...    

  فرشاد اما در اوج جوانی و در مقابل دریافت آن پیشنهاد اغوا کننده , به جامه ی سرخ رنگ  وفادار ماند تا همان اندک دلخوشی هوادارش در روزها سخت و دشوار باشد و   بر حسب اتفاق در همان فصل , در تقابل نزدیک و نفس گیر پرسپولیس و کشاورز , تک گل سرنوشت ساز سرخپوشان را وارد دروازه ی  همان تیم پر ستاره ای کشاورز نمود تا نشان دهد که براستی , لایق ان همه احساس و شور و عشق و علاقه  می باشد .

 

  آیا میتوان نبوغ فرشاد را بویژه  در روزهای اوج بازیگری , با معیارهای مادی امروز  , ارزش گذاری کرد ؟ .... براستی اکنون , چقدر می بایست برای چنین 'گلزنی پرداخت نمود ؟ .... مهاجمی  که چندان برایش تفاوت ندارد , زاویه ای روبروی اش بسته باشد یا نباشد . تحت فشار باشد یا باشد  و گاهی  انقدر اسان گل میزد که  تصور میرفت , میتواند چشم بسته نیز , توپ را با تور آشنا سازد . 

 

فرشاد پیوس

 * پرسپولیس  ۱۳۶۶  فاتح سه جام باشگاهی در یک فصل -  عزیزان بترتیب از راست :

ایستاده : مرتضی فنونی زاده , کاظم سید علیخانی , محمد حسن انصاری فرد , وحید قلیچ , محمد مایلی کهن و محمد پنجعلی

نشسته : مرتضی کرمانی , ضیا عربشاهی , محسن آشوری , فرشاد پیوس و سعید نعیم آبادی

============================