A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

پرسپولیس ۱۳۷۹

پرسپولیس ۱۳۷۹ ( جشن قهرمانی )

* عزیزان از راست : حمید استیلی , بهنام سراج , علی انصاریان , علیرضا امامی فر , علی کریمی , هادی مهدوی کیا ( با تردید ) و حامد کاویانپور ... ورزشگاه آزادی - خرداد ماه ۱۳۷۹

==========================

 

 نخستین روز خرداد ماه سال ۱۳۷۹ , سرخپوشان محبوب تهران , یکبار دیگر  قهرمانی لیگ سراسری ایران  را جشن گرفتند  .  آنها در نهمین دوره لیگ سراسری آزادگان , هفتمین عنوان قهرمانی  را کسب کردند تا بر این اساس همچنان پر افتخار ترین تیم فوتبال باشگاهی کشور باشند ... عنوانی که بجز دو سال نخست  آغاز رقابتهای لیگ ایران ( جام منطقه ای ) همواره در اختیار آنها قرار داشته است .

 از سوی دیگر سرخپوشان با کسب این عنوان قهرمانی , صاحب یک رکورد ارزشمند دیگر نیز شدند . پرسپولیس آن روز برای چهارمین بار , فاتح رقابتهای جام ازادگان شد تا در طی ۱۰ دوره برگزاری رقابتهای لیگ ازادگان,  بالاتر از رقیبانش , استقلال , سایپا و پاس قرار بگیرد  . در جشن قهرمانی  اما جای یکی از بازیکنان موثر سرخپوشان خالی بود . مهدی هاشمی نسب که بی تردید یکی از شاخص ترین بازیکنان پرسپولیس در طی سالهای پایانی دهه ی ۷۰ شمسی می باشد , این جشن  را بجهت مصدومیت از ناحیه ی سر , از دست داد . او تنها چند روز بعد از آن , در پی یک انتقال پر حرف و حدیث به باشگاه استقلال پیوست .

  سرخپوشان آن روز در ابتدا با دسته های گل به استقبال هوادارانشان  آمدند ..... حریف  آنها تیم فانوس بدست فولاد خوزستان بود که برای ماندن بشدت به امتیاز این رویداد احتیاج داشت و از سوی دیگر سرخپوشان نیز , برای مسجل شدن قهرمانی زود هنگام ,  به یک امتیاز  احتیاج مبرم داشتند و سر انجام نیز این مسابقه با نتیجه مساوی  پایان یافت تا هر دو سوی این میدان , شاداب و خندان باشند .